no edit summary
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 28: | Line 28: | ||
|- | |- | ||
| align="left" valign="middle" | '''Short Sword''' | | align="left" valign="middle" | '''Short Sword''' | ||
| align="center" valign="top" | [[Image:D1-sword- | | align="center" valign="top" | [[Image:D1-sword-shortsword.gif]] | ||
| align="center" valign="middle" | 2 - 6 | | align="center" valign="middle" | 2 - 6 | ||
| align="center" valign="middle" | 4 | | align="center" valign="middle" | 4 | ||
| Line 35: | Line 35: | ||
| align="center" valign="middle" | 120 | | align="center" valign="middle" | 120 | ||
| align="center" valign="middle" | 1 | | align="center" valign="middle" | 1 | ||
|- | |||
| align="left" valign="middle" | '''Sword''' | |||
| align="center" valign="top" | [[Image:D1-sword-shortsword.gif]] | |||
| align="center" valign="middle" | 1 - 5 | |||
| align="center" valign="middle" | 3 | |||
| align="center" valign="middle" | 8 | |||
| align="center" valign="middle" | 15 Str<br> 20 Dex | |||
| align="center" valign="middle" | 50 | |||
| align="center" valign="middle" | -- | |||
|- | |- | ||
| align="left" valign="middle" | '''Sabre''' | | align="left" valign="middle" | '''Sabre''' | ||
